SMAJ6.5CA-HP6/7
DigiKeys varenummer
13-SMAJ6.5CA-HP6/7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ6.5CA-HP6/7CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-SMAJ6.5CA-HP6/7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ6.5CA-HP6/7
Beskrivelse
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AC
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
11,2V Klemme 53,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
11,2V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
53,6A
Serie
Effekt - Peak-impuls
600W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
6,5V
Pakke/hus
DO-214AC, SMA
Spænding - Nedbrud (min.)
7,22V