SMAJ40A-HP6AT/7
DigiKeys varenummer
13-SMAJ40A-HP6AT/7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ40A-HP6AT/7CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-SMAJ40A-HP6AT/7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ40A-HP6AT/7
Beskrivelse
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
64,5V Klemme 9,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
9,3A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
40V
Pakke/hus
DO-214AC, SMA
Spænding - Nedbrud (min.)
44,4V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
64,5V