SJD12A36L01
DigiKeys varenummer
13-SJD12A36L01TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SJD12A36L01CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-SJD12A36L01DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SJD12A36L01
Beskrivelse
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123S
Producentens standard leveringstid
34 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
58,1V Klemme 3,5A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SOD-123S
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
3,5A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1000W (1kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-219AA
Spænding - returspænding (Typ)
36V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
40V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
58,1V