RV1206FR-071K8L
DigiKeys varenummer
13-RV1206FR-071K8LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RV1206FR-071K8LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RV1206FR-071K8LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RV1206FR-071K8L
Beskrivelse
RES 1.8K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
1.8 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, højspænding, fugtbestandig Tykfilm
Funktioner
Automotive AEC-Q200, højspænding, fugtbestandig
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)