RV0805JR-077M5L
DigiKeys varenummer
13-RV0805JR-077M5L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RV0805JR-077M5L
Beskrivelse
RES 7.5 MOHM 5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
7.5 MOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Højspænding, Fugtresistent Tykfilm
Funktioner
Højspænding, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)