RV0805JR-07300KL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
YAGEO
På lager: 45.243
Datablad
Opgradering
YAGEO
På lager: 39.142
Datablad
Direkte
TE Connectivity Passive Product
Direkte
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
Panasonic Industry
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
300 kOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Højspænding Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RV0805JR-07300KL
DigiKeys varenummer
311-300KNHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RV0805JR-07300KL
Beskrivelse
RES SMD 300K OHM 5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RV0805JR-07300KL Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)