RV0805FR-076M2L
DigiKeys varenummer
13-RV0805FR-076M2L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RV0805FR-076M2L
Beskrivelse
RES 6.2 MOHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
6.2 MOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Højspænding, Fugtresistent Tykfilm
Funktioner
Højspænding, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)