RT1206WRD0763K4L
DigiKeys varenummer
RT1206WRD0763K4L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RT1206WRD0763K4L
Beskrivelse
RES SMD 63.4KOHM 0.05% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
63.4 kOhms ±0,05% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RT1206WRD0763K4L Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)