RT1206BRD07127KL
DigiKeys varenummer
YAG2008TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG2008CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG2008DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT1206BRD07127KL
Beskrivelse
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
127 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RT1206BRD07127KL Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)