RT1206BRB0721KL
DigiKeys varenummer
13-RT1206BRB0721KL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RT1206BRB0721KL
Beskrivelse
RES 21K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
21 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Fugtresistent Tyndfilm
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)