RT0805CRD071R21L
DigiKeys varenummer
RT0805CRD071R21L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RT0805CRD071R21L
Beskrivelse
RES SMD 1.21 OHM 0.25% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
1.21 Ohms ±0,25% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RT0805CRD071R21L Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)