RT0805BRD073K09L
DigiKeys varenummer
YAG1886TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG1886CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG1886DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT0805BRD073K09L
Beskrivelse
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
3.09 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RT0805BRD073K09L Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)