RT0805BRD0715K4L
DigiKeys varenummer
YAG4832TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG4832CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG4832DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT0805BRD0715K4L
Beskrivelse
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
15.4 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RT0805BRD0715K4L Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)