RT0805BRD07127KL
DigiKeys varenummer
YAG1773TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG1773CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG1773DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT0805BRD07127KL
Beskrivelse
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
127 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RT0805BRD07127KL Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)