RT0805BRB0759KL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
59 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RT0805BRB0759KL
DigiKeys varenummer
RT0805BRB0759KL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RT0805BRB0759KL
Beskrivelse
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
RT0805BRB0759KL Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)