RT0805BRB074R75L
DigiKeys varenummer
13-RT0805BRB074R75L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RT0805BRB074R75L
Beskrivelse
RES 4.75 OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
4.75 Ohms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Fugtresistent Tyndfilm
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)