RT0603DRE0754K9L
DigiKeys varenummer
311-2619-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-2619-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-2619-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT0603DRE0754K9L
Beskrivelse
RES SMD 54.9KOHM 0.5% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
54.9 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RT0603DRE0754K9L Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)