RT0603BRD07160KL
DigiKeys varenummer
YAG1539TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG1539CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG1539DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT0603BRD07160KL
Beskrivelse
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
160 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RT0603BRD07160KL Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)