RT0603BRB071K58L
DigiKeys varenummer
RT0603BRB071K58L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RT0603BRB071K58L
Beskrivelse
RES SMD 1.58KOHM 0.1% 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.58 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RT0603BRB071K58L Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)