RT0402DRE0724R9L
DigiKeys varenummer
311-2261-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-2261-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-2261-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT0402DRE0724R9L
Beskrivelse
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
24.9 Ohms ±0,5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RT0402DRE0724R9L Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)