RT0402BRE0726R1L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
YAGEO
På lager: 20.339
Datablad
Opgradering
TE Connectivity Passive Product
På lager: 811
Datablad
26.1 Ohms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tyndfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RT0402BRE0726R1L
DigiKeys varenummer
RT0402BRE0726R1L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RT0402BRE0726R1L
Beskrivelse
RES SMD 26.1 OHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RT0402BRE0726R1L Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)