RT0402BRD0793K1L
DigiKeys varenummer
13-RT0402BRD0793K1LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RT0402BRD0793K1LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RT0402BRD0793K1LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT0402BRD0793K1L
Beskrivelse
RES SMD 93.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
93.1 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RT0402BRD0793K1L Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)