RT0402BRD0717K4L
DigiKeys varenummer
YAG1363TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG1363CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG1363DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT0402BRD0717K4L
Beskrivelse
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
17.4 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RT0402BRD0717K4L Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)