RT0402BRD07133RL
DigiKeys varenummer
YAG4171TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG4171CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG4171DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT0402BRD07133RL
Beskrivelse
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
133 Ohms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RT0402BRD07133RL Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)