RT0402BRB07590RL
DigiKeys varenummer
13-RT0402BRB07590RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RT0402BRB07590RL
Beskrivelse
RES 590 OHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
590 Ohms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tyndfilm
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)