RP0603BRD075K11L
DigiKeys varenummer
13-RP0603BRD075K11LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RP0603BRD075K11LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RP0603BRD075K11LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RP0603BRD075K11L
Beskrivelse
RES 5.11K OHM 0.1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
5.11 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)