RP0603BRD07300KL er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 3.974
Datablad
300 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RP0603BRD07300KL
DigiKeys varenummer
13-RP0603BRD07300KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RP0603BRD07300KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RP0603BRD07300KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RP0603BRD07300KL
Beskrivelse
RES 300K OHM 0.1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)