RP0603BRD071K8L
DigiKeys varenummer
13-RP0603BRD071K8LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RP0603BRD071K8LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RP0603BRD071K8LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RP0603BRD071K8L
Beskrivelse
RES 1.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.8 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)