RP0402BRD078K06L
DigiKeys varenummer
13-RP0402BRD078K06LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RP0402BRD078K06LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RP0402BRD078K06LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RP0402BRD078K06L
Beskrivelse
RES 8.06K OHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
8.06 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)