RL0805JR-070R47L
DigiKeys varenummer
311-0.47LVTR-ND - Tape & Reel (TR)
311-0.47LVCT-ND - Afskåret tape (CT)
311-0.47LVDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RL0805JR-070R47L
Beskrivelse
RES 0.47 OHM 5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
470 mOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RL0805JR-070R47L Modeller
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)