RL0805FR-7W0R036L
DigiKeys varenummer
RL0805FR-7W0R036L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RL0805FR-7W0R036L
Beskrivelse
RES 0.036 OHM 1% 1/4W 0805
Detaljeret beskrivelse
36 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RL0805FR-7W0R036L Modeller
Temperaturkoefficient
±1200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)