RE0603FRE079K76L
DigiKeys varenummer
13-RE0603FRE079K76L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RE0603FRE079K76L
Beskrivelse
RES 9.76K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
9.76 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)