RE0603DRE073K74L
DigiKeys varenummer
RE0603DRE073K74L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RE0603DRE073K74L
Beskrivelse
RES SMD 3.74KOHM 0.5% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
3.74 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RE0603DRE073K74L Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)