RE0402FRE0739KL
DigiKeys varenummer
13-RE0402FRE0739KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RE0402FRE0739KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RE0402FRE0739KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RE0402FRE0739KL
Beskrivelse
RES 39K OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
39 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,37mm)