RE0402FRE0724KL
DigiKeys varenummer
13-RE0402FRE0724KL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RE0402FRE0724KL
Beskrivelse
RES 24K OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
24 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,37mm)