RE0402DRE0751KL
DigiKeys varenummer
13-RE0402DRE0751KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RE0402DRE0751KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RE0402DRE0751KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RE0402DRE0751KL
Beskrivelse
RES SMD 51K OHM 0.5% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
51 kOhms ±0,5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RE0402DRE0751KL Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,37mm)