RE0402DRE0731K6L
DigiKeys varenummer
RE0402DRE0731K6L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RE0402DRE0731K6L
Beskrivelse
RES SMD 31.6KOHM 0.5% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
31.6 kOhms ±0,5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RE0402DRE0731K6L Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,37mm)