RE0201DRE076K81L
DigiKeys varenummer
RE0201DRE076K81L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RE0201DRE076K81L
Beskrivelse
RES SMD 6.81KOHM 0.5% 1/20W 0201
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.81 kOhms ±0,5% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RE0201DRE076K81L Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)