RC2512FK-7W1K87L
DigiKeys varenummer
13-RC2512FK-7W1K87L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC2512FK-7W1K87L
Beskrivelse
RES 1.87K OHM 1% 2W 2512
Detaljeret beskrivelse
1.87 kOhms ±1% 2W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC2512FK-7W1K87L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,250" L x 0,122" B (6,35mm x 3,10mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)