RC1218FK-07240RL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
På lager: 4.000
Datablad
Similar
Vishay Dale
240 Ohms ±1% 1W Chipmodstand Bred 1812 (4532 metrisk), 1218 Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RC1218FK-07240RL
DigiKeys varenummer
RC1218FK-07240RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC1218FK-07240RL
Beskrivelse
RES 240 OHM 1% 1W 1812 WIDE
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RC1218FK-07240RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
Bred 1812 (4532 metrisk), 1218
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,181" B (3,10mm x 4,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)