RC1218DK-07442RL
DigiKeys varenummer
RC1218DK-07442RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC1218DK-07442RL
Beskrivelse
RES 442 OHM 0.5% 1W 1812 WIDE
Detaljeret beskrivelse
442 Ohms ±0,5% 1W Chipmodstand Bred 1812 (4532 metrisk), 1218 Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC1218DK-07442RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,181" B (3,10mm x 4,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)