RC1206FR-1368K1L
DigiKeys varenummer
13-RC1206FR-1368K1L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC1206FR-1368K1L
Beskrivelse
RES 68.1K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
68.1 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC1206FR-1368K1L Modeller
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)