RC1206FR-133M16L
DigiKeys varenummer
13-RC1206FR-133M16L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC1206FR-133M16L
Beskrivelse
RES 3.16 MOHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
3.16 MOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC1206FR-133M16L Modeller
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)