RC1206FR-07560RP
DigiKeys varenummer
13-RC1206FR-07560RP-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC1206FR-07560RP
Beskrivelse
RES 560 OHM 1% 1/4W 1206
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
560 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Aktiv
Klassificeringer
7C1 RoHS uden dispensation (100% Pb-fri)
Modstand
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)