RC1206FR-07174RL
DigiKeys varenummer
311-174FRTR-ND - Tape & Reel (TR)
311-174FRCT-ND - Afskåret tape (CT)
311-174FRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC1206FR-07174RL
Beskrivelse
RES 174 OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
174 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC1206FR-07174RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)