RC0805JR-13390KL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 7.290
Datablad
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 38.451
Datablad
390 kOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RC0805JR-13390KL
DigiKeys varenummer
13-RC0805JR-13390KL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0805JR-13390KL
Beskrivelse
RES 390K OHM 5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)