RC0805FR-1368KL
DigiKeys varenummer
13-RC0805FR-1368KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RC0805FR-1368KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RC0805FR-1368KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0805FR-1368KL
Beskrivelse
RES 68K OHM 1% 1/8W 0805
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
68 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RC0805FR-1368KL Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)