RC0805FR-131K91L
DigiKeys varenummer
13-RC0805FR-131K91L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0805FR-131K91L
Beskrivelse
RES 1.91K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
1.91 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC0805FR-131K91L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)