RC0805FR-104K99L
DigiKeys varenummer
13-RC0805FR-104K99LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RC0805FR-104K99LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RC0805FR-104K99LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0805FR-104K99L
Beskrivelse
RES 4.99K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
4.99 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC0805FR-104K99L Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)