RC0805FR-101K62L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 39.500
Datablad
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
1.62 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RC0805FR-101K62L
DigiKeys varenummer
13-RC0805FR-101K62L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0805FR-101K62L
Beskrivelse
RES 1.62K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RC0805FR-101K62L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)